Adens Parfüm

Adens Parfüm

10.12.2016
Aynı boyda ve aynı kiloda olduğunuz bir arkadaşınızla aynı kıyafeti giydiğinizi düşünün; ikinizden birinde mutlaka çok daha iyi duracaktır... Benzer bir şekilde vücudumuzun kimyası, farklı parfüm notalarının tenimiz üzerinde nasıl bir etki yaratacağına da karar verir. Doğal vücut kokumuz üzerine etki eden stres faktörü, hormonal değişiklikler, o dönemdeki beslenme alışkanlıklarımız ve hatta kullandığımız ilaçlar, parfümün üzerimizde bıraktığı etkiyi de aynı şekilde değiştirecektir.

Türkiye’nin En İyi Açık Parfümleri

5 duyu organımız vardır; ancak bunların hafızaya en çabuk ulaşanı koku alma duyumuzdur ve koku yoluyla edindiğimiz bir hatıramız, beynimizde kurulan en duygusal bağlantıdır.

Hafızalardan hiç silinmeyecek kokular için bizi tercih edin.

Memnuniyetiniz Bizim İçin Önemli

Aynı boyda ve aynı kiloda olduğunuz bir arkadaşınızla aynı kıyafeti giydiğinizi düşünün; ikinizden birinde mutlaka çok daha iyi duracaktır... Benzer bir şekilde vücudumuzun kimyası, farklı parfüm notalarının tenimiz üzerinde nasıl bir etki yaratacağına da karar verir. Doğal vücut kokumuz üzerine etki eden stres faktörü, hormonal değişiklikler, o dönemdeki beslenme alışkanlıklarımız ve hatta kullandığımız ilaçlar, parfümün üzerimizde bıraktığı etkiyi de aynı şekilde değiştirecektir. Durum böyleyken, kendimize veya sevdiklerimiz en uygun parfümü seçmek için yapacağımız araştırma, “başka birinde koklayıp beğenmek” kıstasının ötesine geçmeli.

Adens Parfüm olarak en çok önem verdiğimiz konu müşterilerimizin satın almış oldukları ürünlerden memnun kalmasıdır. Eau de Toilette, parfume, eau de parfume gibi piyasada satılan ürünlerinde kenarında, köşesinde rastlayacağınız ve bazen okumak bile zorlanabileceğiniz terminolojinin kafanızı karıştırmasına izin vermeyin. Gözde Açık Parfüm için hepsi aynıdır çünkü onaltı yıllık tecrübemiz ile ürünlerimiz %20 -30 arası değişen esans yoğunluğu ile üretilemektedir ki bu yoğunlukta hazırlanmış parfümlerimiz doğru ten ile doğru zamanda buluştuğunda kalıcılık ve etki düzeyi en yüksek seviyede olur. Kokunun özü ile ilgili her şey iki katına çıkar; çok daha etkili ve çok daha kalıcı bir hale gelir.

Parfüm Notaları

Nota, parfümün kokusunu yayma aşamalarıdır. Üst, orta, alt olmak üzere 3 bölüme ayrılır. Parfüm sürüldükten sonra, zaman içinde teninizle bütünleşmeye ve gelişmeye başlar… Parfümün notaları, buharlaşma süreçleri ve kalıcılığı düşünülerek yaratılır. Her nota, farklı zamanlarda farklı hisler çağrıştırır. 

Üst Nota: Hemen algılanan, hızlı buharlaşan, hafif koku moleküllerinden oluşur. Parfümün kişide bıraktığı ilk izlenimdir, yani o kokuyu satın almaya karar verdiğiniz aşamadır. Bu notadaki kokular genellikle, taze, iddialı veya keskin olarak tanımlanır. Narenciye ve zencefil, belirgin üst nota kokularındandır. Diğer bir ismi baş notadır.

Orta Nota: Üst nota dağılır dağılmaz algılanan kokudur. Zaman içinde güzelleşen ve algımızı alt notaya hazırlayan notadır. Keskin olmayan, yuvarlak kokulardır. Parfümü sürdükten 2-60 dk. sonrasında ortaya çıkar. Lavanta ve gül tipik orta notalardandır. Orta nota, kalp nota olarak da adlandırılır…

Alt Nota :Orta notadan sonra ortaya çıkan notadır. Orta notayla birlikte, parfümün ana temasını ortaya çıkarır. Parfüme derinlik ve kalıcılık sağlar. Çok yavaş buharlaşan ağır moleküllerden oluşan bu nota, parfüm sürüldükten en az 30 dk. sonra hissedilmeye başlanır, etkisi geçene kadar da sürer. Bazı parfümlerin alt notasının etkisi, en az 24 saat sürebilir.