Adens Parfüm
: Parfümlerin esansları %20 - %30 arasındadır. Çok uzun süre kalıcılık sağlarlar.

Esans Oranları

Unutmayın parfümün kalıcılığı için parfümü doğru yere sıkmak çok önemlidir. Nabzın attığı yerler, boyun, bilekler, kulak arkası ve diz araları gibi vücudun nemli ve sıcak yerleri parfümün kalıcılığını destekleyen en iyi yerlerdir.

Kullanım Önerileri: Isıdan ve ışıktan koruyunuz. Kullanım esnasında şişeyi dik tutarak püskürtünüz.

 

sayfa 1

sayfa 2 

parfüm notaları

Aynı boyda ve aynı kiloda olduğunuz bir arkadaşınızla aynı kıyafeti giydiğinizi düşünün; ikinizden birinde mutlaka çok daha iyi duracaktır... Aynı şekilde vücudumuzun “kimyası”, farklı parfüm notalarının tenimiz üzerinde nasıl bir etki yaratacağına da karar verir. Doğal vücut kokumuz üzerine etki eden stres faktörü, hormonal değişiklikler, o dönemdeki beslenme alışkanlıklarımız ve hatta kullandığımız ilaçlar, parfümü kullandığımız saat, parfümün üzerimizde bıraktığı etkiyi de aynı şekilde değiştirecektir. Durum böyleyken, kendimize veya sevdiklerimize en uygun parfümü seçmek için yapacağımız araştırma, “başka birinde koklayıp beğenmek” kıstasının bir parça ötesine geçmeli.Parfüm notalarını bilmek, parfüm seçimini daha sağlıklı yapmamızı sağlar...

Nota, parfümün kokusunu yayma aşamalarıdır. Üst, orta, alt olmak üzere 3 bölüme ayrılır. Parfüm sürüldükten sonra, zaman içinde teninizle bütünleşmeye ve gelişmeye başlar… Parfümün notaları, buharlaşma süreçleri ve kalıcılığı düşünülerek yaratılır. Her nota, farklı zamanlarda farklı hisler çağrıştırır. 

Üst Nota: Hemen algılanan, hızlı buharlaşan, hafif koku moleküllerinden oluşur. Parfümün kişide bıraktığı ilk izlenimdir, yani o kokuyu satın almaya karar verdiğiniz aşamadır. Bu notadaki kokular genellikle, taze, iddialı veya keskin olarak tanımlanır. Narenciye ve zencefil, belirgin üst nota kokularındandır. Diğer bir ismi baş notadır.

Orta Nota: Üst nota dağılır dağılmaz algılanan kokudur. Zaman içinde güzelleşen ve algımızı alt notaya hazırlayan notadır. Keskin olmayan, yuvarlak kokulardır. Parfümü sürdükten 2-60 dk. sonrasında ortaya çıkar. Lavanta ve gül tipik orta notalardandır. Orta nota, kalp nota olarak da adlandırılır…

Alt Nota :Orta notadan sonra ortaya çıkan notadır. Orta notayla birlikte, parfümün ana temasını ortaya çıkarır. Parfüme derinlik ve kalıcılık sağlar. Çok yavaş buharlaşan ağır moleküllerden oluşan bu nota, parfüm sürüldükten en az 30 dk. sonra hissedilmeye başlanır, etkisi geçene kadar da sürer. Bazı parfümlerin alt notasının etkisi, en az 24 saat sürebilir.

Etiketler: açık parfüm, erkek parfüm, bayan parfüm